Supertunia Vista – hit ostatnich lat!

Supertunia Vista – hit ostatnich lat!

Supertunia to obficie kwitnąca petunia, która świetnie zdobi balkony, tarasy oraz ogrody. Czym tak naprawdę się charakteryzuje? Dlaczego cieszy się taką popularnością? Zapraszam do krótkiej analizy.

Supertunia Vista to odmiana petunii kaskadowej, która charakteryzuje się silnym wzrostem. Długość pędów przekracza 50-100 cm. Jest niezwykle odporna i wytrzymała na choroby oraz warunki atmosferyczne. Nie są jej straszne deszczowe oraz upalne dni. Supertunie jak wszystkie petunie oraz rośliny balkonowo-rabatowe są roślinami jednorocznymi i ciepłolubnymi, dlatego warto je posadzić, gdy minie ryzyko przymrozków, najczęściej w drugiej połowie maja. Petunia kaskadowa nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonach, tarasach czy też w ogrodzie. Nie jest trudna w uprawie, dlatego każdy może ją mieć u siebie w ogrodzie i cieszyć się jej pięknem, jeżeli spełnimy poniższe warunki uprawy.

Jak ją pielęgnować?

Sadzonkę należy umieścić w podłożu żyznym, próchniczym oraz przepuszczalnym o odczynie lekko kwaśnym (Ph 5,5-6). Należy nawozić specjalnym nawozem wieloskładnikowym do petunii (powinien zawierać: potas, fosfor, azot i żelazo). Odpowiednie nawożenie sprawi lepszy wzrost rośliny oraz intensywne zabarwienie kwiatów.

Petunia Vista najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, dlatego potrzebuje obfitego i częstego podlewania. W upalne dni nawet dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Podlewać należy bezpośrednio do ziemi, nie zraszając całej rośliny od góry. Kwiatów nie trzeba obrywać, ponieważ zasychają i same odpadają ,co jest wielkim plusem tej petunii.

Do wyboru jest kilka odmian Supertunii Vista o różnorodnych wariantach kolorystycznych, od bieli przez róże, aż po fiolety i bordo:

  • Jazzberry – kwiaty o intensywnym fioletowym kolorze
  • Bubblegum – kwiaty jasnoróżowe
  • Silverberry – kwiaty białe o ciemnoróżowym środku
  • Fuchsia – kwiaty w kolorze soczystej fuksji
  • Snowdrift – kwiaty śnieżnobiałe
  • Paradise – kwiaty w odcieniu bordowym

Można stworzyć nasadzenie jedno lub wielokolorowe, a odpowiednio zadbane petunie kaskadowe dają spektakularny efekt, aż do jesieni.

Scroll to Top

Nasza strona używa plików cookie dla poprawy funkcjonowania witryny. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na pliki cookie. Polityka Prywatności