Budleja BUTTERFLY CANDY – nowa seria budlei o niższym pokroju

Co to są budleje?

Budleje Dawida, inaczej omżyny, to wieloletnie krzewy z rodziny trędownikowatych. Piękne, bujne kwiatostany o niezwykłym zapachu wabią motyle dlatego potocznie nazywane są „motylim krzewem”. W czasie kwitnienia roślina przyciąga motyle oraz inne ciekawe owady, które spożywają nektar znajdujący się na dnie tysięcy drobnych, rurkowatych kwiatów. Na rynku oferowanych jest wiele odmian budlej, charakteryzujących się różnorodną kolorystyką oraz pokrojem rośliny.

Nowość na rynku budlej

Budleja z serii Butterfly Candy jest to piękny, kompaktowy krzew osiągający wysokość ok 80 cm, o gęstych, stożkowych kwiatach. Jej kwiaty wydzielają lekki, słodki zapach przez co są atrakcyjne dla motyli i pszczół. Posiada szaro-zielone liście, które pięknie kontrastują z jej kolorowymi kwiatami. Przedstawiana grupa budlej występuje w 6 różnych wariantach kolorystycznych.

Odmiana Butterfly Candy Little Ruby o bardzo intensywnym ciemnoróżowym kolorze zdobyła srebrny medal w Konkursie Roślinnych Nowości na międzynarodowej wystawie „Zieleń to Życie” w 2022 roku w Warszawie oraz wiele innych nagród na zagranicznych wystawach. Wszystkie odmiany są dobrze rozgałęzione i ze względu na swoje rozmiary idealnie nadają się do pojemników na balkony i tarasy oraz mniejszych ogrodów.

 

Jak uprawiać budleje?

Jest to łatwa w pielęgnacji roślina, która preferuje stanowisko słoneczne. Kwitnie na jednorocznych pędach, dlatego wymaga silnego przycięcia na wiosnę. Najlepszym terminem przycinania jest marzec, zanim roślina wznowi wegetacje. Budleja najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, ale przepuszczalnych i żyznych o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Podczas upałów należy ją obficie podlewać. W chłodniejszych rejonach Polski na zimę należy budleje okrywać korą lub liśćmi z celu zabezpieczenia przed przemarzaniem. Następnie wiosną należy je odkryć i gdy rozpoczną wzrost zasilić nawozem wieloskładnikowym.

Dlaczego warto ją mieć?

Jest to budleja o dużych kwiatostanach, obficie kwitnąca od czerwca do października. Posiada kwiaty o lekko słodkawym zapachu, przyciągające liczne motyle i pszczoły przez co jest atrakcyjna dla środowiska. Budleja Butterfly Candy osiąga wysokość do 80 cm oraz posiada naturalnie zaokrąglony pokrój przez co idealnie nadaje się na tarasy, rabaty i do mniejszych ogrodów.

Scroll to Top

Nasza strona używa plików cookie dla poprawy funkcjonowania witryny. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na pliki cookie. Polityka Prywatności